Tworzymy dobry klimat w Twoim domu dzięki wentylacji, klimatyzacji i systemom grzewczym – Ekozysk

Folie grzewcze

Poznaj nowoczesny i ekonomiczny
system grzewczy Red Snake

System grzewczy Red Snake to niezwykle cienka, wielowarstwowa folia o grubości 0,45 mm. Jej elementem grzejnym jest tkanina, która składa się z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu.

Folie Red Snake można z powodzeniem montować jako podstawowe źródło ogrzewania. Folie Red Snake zapewniają niemal 100% sprawności i można je z powodzeniem montować nie tylko jako podstawowe źródło ogrzewania, lecz  również jako dogrzewanie punktowe (na fragmencie podłogi lub pod wykładziną czy dywanem.Ponieważ w przypadku ogrzewania na podczerwień mamy do czynienia z zupełnie innym systemem dostarczania ciepła.

Po uruchomieniu ogrzewania folie grzewcze w ciągu kilku – kilkunastu minut nagrzewają się do określonej temperatury  Następnie fale podczerwone ogrzewają bezpośrednio wszystkie elementy pomieszczenia stoły, krzesła, szafy, drewnianą podłogę, a nawet fotele, znajdujące się w danym pomieszczeniu i dopiero one oddają swoje ciepło.

Dzięki wymianie ciepła, które jest odbijane falami od przedmiotów, odczuwalna temperatura w pomieszczeniu wzrasta do poziomu temperatury idealnej dla zdrowia człowieka i jest wyższa od faktycznej o 1 – 2 stopnie Celsjusza.

Zalety, których nie posiadają inne źródła ciepła

Wydajne i bezobsługowe

Brak pieca i kaloryferów

Bezpieczne dla alergików

Równomiernie rozprowadza ciepło

Brak obowiązkowych serwisów

25 lat gwarancji i 50 lat sprawności

Zmniejsza emisję CO2

Brak promieniowania elektromagnetycznego

To ile to kosztuje?

Niskie koszty utrzymania optymalnej temperatury, bezobsługowość i brak serwisów sprawiają, że ogrzewanie na podczerwień zyskuje coraz większe grono zwolenników. Ale nie tylko to powoduje, że coraz więcej osób rezygnuje z ogrzewania gazowego, na pellet lub ekogroszek, na rzecz folii grzewczych.

Montaż folii Red Snake w 30-metrowym salonie zajmuje kilka godzin, a w domu o powierzchni 120 m² trwa jeden – dwa dni. Instalacja czerwonych folii jest znacznie szybsza niż montaż instalacji tradycyjnych form centralnego ogrzewania.

Folie grzewcze zasilane są prądem z domowej sieci elektrycznej. Nie jest więc potrzebna dodatkowa instalacja czy projekt jej budowy. Co znacznie skraca czas budowy ogrzewania oraz obniża jego koszty.

Całkowity koszt systemu Red Snake w jest nawet kilkukrotnie niższy od systemów do tej pory stosowanych a przy tym pozwala na stworzenie odrębnej strefy grzewczej w każdym pomieszczeniu. Na wysokość ceny wpływ ma m.in. miejsce montażu folii – podłoga czy sufit.

Na podłodze montujemy folie grzewcze na około 60 procent całej powierzchni, na suficie około 30 procent. Najczęściej stosuje się system mieszany.

Jeżeli budujesz niewielki dom albo urządzasz biuro czy sklep dobrze się zastanów, czy warto montować w nim ogrzewanie gazowe. Takie rozwiązanie będzie nawet o kilka razy droższe od ogrzewania na podczerwień!

Najbardziej opłacalną formą zastosowania systemy grzewczego opartego na foliach grzewczych  Red Snake jest połączenie go z instalacją fotowoltaiczną. Inwestycja w ogrzewanie podczerwienią bardzo szybko się zwraca – nie tylko pod kątem finansowym. Montując w domu folie grzewcze Red Snake dbasz o zdrowie swoje i swoich bliskich, nie przyczyniasz się do powstawania smogu oraz zmniejszasz emisję CO2

Formularz kontaktowy    Poczytaj na blogu