Tworzymy dobry klimat w Twoim domu dzięki wentylacji, klimatyzacji i systemom grzewczym – Ekozysk

Fotowoltaika dla domu

Rodzinne oszczędzanie

Dla domu jednorodzinnego instalacja fotowoltaiczna jest wymarzonym rozwiązaniem. Składa się z modułów fotowoltaicznych tworząc panel , które wykorzystują promienie słoneczne (PV) do produkcji prądu stałego,następnie urządzenie zwane falownik lub inaczej inwerter,przetwarza ten prąd stały na prąd przemienny ,taki jakiego używamy na co dzień. Instalacja dostarcza prąd przez cały rok,od rana do wieczora.

 Panele fotowoltaiczne na domowym dachu działają także w dni mniej słoneczne, pochmurne. Wtedy promienie słoneczne są na tyle intensywne docierając do nich bez trudu, lecz z mniejszą sprawnością. Działają całorocznie, ale latem produkują więcej prądu niż zimą, ponieważ jak powszechnie wiadomo w okresie zimowym Słońce jest nieco bardziej oddalone od Ziemi – dnie są także krótsze. Natomiast podczas dni późno wiosennych, letnich oraz wczesnojesiennych, instalacja produkuje więcej energii niż zużywamy.
Wyprodukowany prąd jest w pierwszej kolejności wykorzystany na bezpośrednie potrzeby energetyczne uruchomionych w domu urządzeń, natomiast ten, którego nie jesteśmy w stanie zużyć jest automatycznie wysyłany do sieci energetycznej .

Jak się z tego rozliczać?

Pierwszą rzeczą po zainstalowaniu instalacji fotowoltaicznej jest zgłoszenie jej do zakładu energetycznego. Operator danej sieci w ciągu 30 dni jest zobowiązany wymienić licznik na nowy – dwukierunkowy. Jest to specjalnie urządzenie, które wykonuje pomiary wysłanych nadwyżek prądu
z instalacji PV, które to trafiają automatycznie do sieci. Co więcej dokładnie obliczy każdy kWh energii, która zostanie odebrana z sieci lub z niej wykupiona. Za każdą nadwyżkę energii, której nie wykorzystamy, otrzymamy wynagrodzenie od operatora. Natomiast w przypadku kiedy nam zabraknie prądu z bieżącej produkcji, zabierzemy ją z sieci i za nią zapłacimy wg. stawki jaką mamy na umowie.

Korzyści dla wszystkich domowników

Zabezpieczasz się przed wzrostem cen energii elektrycznej

Obniżasz swoje rachunki za prąd w skali roku nawet o 90%

Dbasz o zdrowie swoich bliskich redukując emisję C02

Bezawaryjnie produkujesz energię z gwarancją nawet do 30 lat

Formularz kontaktowy    Poczytaj na blogu

    Rekuperacja-dlaczego warto?

    Rekuperacja-dlaczego warto?

    Wentylacja mechaniczna w nowo budowanym domu.Podczas budowy własnego domu wiele decyzji trzeba podjąć,tworząc komfortową i funkcjonalną przestrzeń do życia
    Poczytaj...