Nowoczesne i tanie systemy grzewcze, darmowe ogrzewanie domu – Ekozysk

Fotowoltaika dla domu

Rodzinne oszczędzanie

Dla domu jednorodzinnego instalacja fotowoltaiczna jest wymarzonym rozwiązaniem. Składa się z modułów fotowoltaicznych tworząc panel , które wykorzystują promienie słoneczne (PV) do produkcji prądu stałego,następnie urządzenie zwane falownik lub inaczej inwerter,przetwarza ten prąd stały na prąd przemienny ,taki jakiego używamy na co dzień. Instalacja dostarcza prąd przez cały rok,od rana do wieczora.

 Panele fotowoltaiczne na domowym dachu działają także w dni mniej słoneczne, pochmurne, bo promienie słoneczne są na tyle intensywne docierając do nich bez trudu,lecz z mniejszą sprawnością. Działają całorocznie, ale latem produkują więcej prądu niż zimą, ponieważ jak powszechnie wiadomo w okresie zimowym Słońce jest nieco bardziej oddalone od Ziemi – dnie są także krótsze. Natomiast podczas dni późno wiosennych,letnich oraz wczesnojesiennych,fotowoltaika produkuje więcej energii niż zużywamy.
Wyprodukowany prąd jest w pierwszej kolejności wykorzystany na bezpośrednie potrzeby energetyczne uruchomionych w domu urządzeń,natomiast ten,którego nie jesteśmy w stanie zużyć jest automatycznie wysyłany do sieci energetycznej ,do tzw.magazynu. Utworzone nadwyżki energii możemy wykorzystać w czasie kiedy produkcja będzie niewystarczająca.Mamy na to aż 12 miesięcy jest to tzw.bilansowanie.

Jak się tego rozliczać?

Pierwszą rzeczą po zainstalowaniu instalacji fotowoltaicznej jest zgłoszenie jej do zakładu energetycznego. Operator danej sieci w ciągu 30 dni jest zobowiązany wymienić licznik na nowy – dwukierunkowy. Jest to specjalnie urządzenie, które wykonuje pomiary wysłanych nadwyżek prądu
z instalacji PV, które to trafiają automatycznie do sieci. Co więcej dokładnie obliczy każdy kWh energii, która zostanie odebrana z sieci lub z niej wykupiona. Z  jednej kilowatogodziny energii wysłanej do sieci energetycznej możemy odebrać 0,8 kWh czyli koszt to 20 procent w instalacjach do 10 kW ,w większych ten koszt to 30 procent.

Przechowywanie nadwyżek w sieci publicznej jest bezgotówkowe.
Użytkownicy fotowoltaiki dla domu powinni rozliczać się z zakładem energetycznym tylko raz w roku, płacą rachunek, który zawiera opłaty stałe,to z kolei oznacza, że instalacja produkuje wystarczającą ilość energii.Nie ponoszą dodatkowych kosztów za zakup prądu
z sieci. Przy dobranej instalacji o odpowiedniej mocy,roczna faktura waha się od kilkudziesięciu do około 200 złotych.

Korzyści dla wszystkich domowników

Zabezpieczasz się przed wzrostem cen energii elektrycznej

Obniżasz swoje rachunki za prąd w skali roku nawet o 90%

Dbasz o zdrowie swoich bliskich redukując emisję C02

Bezawaryjnie produkujesz energię z gwarancją nawet do 30 lat

Formularz kontaktowy    Poczytaj na blogu